SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bägare 12577285
nr 1257 7285
Bägare
silver, 1900-tal. Höjd: 19cm. Vikt: ca 273g.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 27 maj 2019
kl 20:16:02
300 kr
600 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver